Ksiądz Zbigniew Gaszkowski odszedł do domu Ojca

W piątek 3 września odszedł do Domu Ojca x. Zbigniew Gaszkowski, który był z nami przez ostatnie 17 lat. Wdzięczni za Jego pomoc duszpasterską prosimy o modlitwę w intencji zmarłego kapłana i zapraszamy na uroczystości pogrzebowe w czwartek 9 września o godz. 11:00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. Od godz. 10 rozpoczniemy modlitwę różańcową przy trumnie zmarłego.

Msze Święte w wakacje

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 8, zaś w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.

Odpust Parafialny

W piątek 11/06/2021 uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 8 i 18. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

Boże Ciało

W czwartek 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte tego dnia będą o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po głównej Mszy Świętej o godz. 10:00 wyruszy procesja wokół świątyni do czterech ołtarzy. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej o godz. 18:00. Jak zawsze prosimy tego dnia o udekorowanie swoich mieszkań i domów. Przez…Keep Reading

Nabożeństwo czerwcowe

Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii są odprawiane po Mszy Świętej wieczornej, a tylko w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.

Niedziela zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. W Wigilię tej Niedzieli, czyli w sobotę 22 maja od godz. 19 czuwanie modlitewne prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym, a o godz. 20 uroczysta Msza Święta.

Rekolekcje 33 dniowe

W naszej parafii odbywają się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w poniedziałki. Rozpoczęcie rekolekcji 5 maja na Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy na rekolekcje prowadzone są na…Keep Reading

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze Święte jak w każdą niedzielę, nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Poświęcenie pojazdów

Po Mszy Świętej kapłan z asystą będzie czekał jak co roku przy bramie wyjazdowej z parkingu. Przejeżdżajmy w stronę ulicy św. Jana Pawła II, zachowując ostrożność. Bóg zapłać za składane ofiary.

Wizytacja Ks. Biskupa Jacka Grzybowskiego

Dziś w naszej parafii gościmy Księdza Biskupa Jacka Grzybowskiego, który przybył do nas, aby odbyć Wizytację Kanoniczną. Zdajemy sprawozdania z pracy duszpasterskiej i gospodarczej w parafii. Ksiądz Biskup odwiedzi s. Jadwiżanki i cmentarz parafialny. Ale przede wszystkim gorąco prosimy o pasterskie błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego pielgrzymowania drogą wiary dla naszej rodziny parafialnej. Dziś swoje urodziny obchodzą x. Zbigniew już 85 i x. Maciej 37. Prosimy o modlitwę w intencji…Keep Reading

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego A.D. 2021

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 6:00 – MSZA REZUREKCYJNA, nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00, następna o godz. 9:30 Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca tego dnia na KUL. Wprowadzamy dodatkowo w pierwszy i drugi Dzień Świąt Wielkanocnych Mszę Świętą o godz. 15 tzw. cichą, bez śpiewów i muzyki organowej.