Chorwacja

Tygodniowy Wyjazd dla Młodzieży

Chorwacja

Tygodniowy wyjazd dla młodzieży

Wspólnie z parafią św. Hieronima w Starej Miłosnej oraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży organizujemy wakacyjny wyjazd dla młodzieży do Chorwacji.

TERMIN: 30 czerwca – 7 lipca 2018 r.

W programie:

I/II Dzień (30.06/1.07.2018 – sobota/niedziela) [Stara Miłosna – Marija Bistrica – Medjugorje]

Zbiórka przed kościołem NSPJ w Starej Miłosnej. Spotkanie z pilotem i popołudniowy wyjazd autokarem w kierunku granicy polsko-czeskiej. Nocny przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry. Niedługo po przekroczeniu granicy węgiersko – chorwackiej zatrzymamy się w Marija Bistrica, niewielkiej miejscowości, w której znajduje się najsłynniejsze sanktuarium chorwackie – Matki Bożej Królowej Chorwacji. Po wizycie w tym miejscu wyruszymy w dalszą drogę, w kierunku Dalmacji. Wieczorem dojedziemy do na nocleg w Medjugorje, w którym się zakwaterujemy i zjemy obiadokolację.

III Dzień (2.07.2018 – poniedziałek) [Medjugorje]

Kolejny dzień poświęcimy na odkrycie Medjugorje, niewielkiej miejscowości na terenie Bośni i Hercegowiny, w której od 1981 roku prawdopodobnie dochodzi do objawień Maryjnych. Po śniadaniu, wybierzemy się na górę Kriżewec, na której znajduje się krzyż, który został ustawiony z okazji 1900 Męki Pańskiej (po drodze weźmiemy udział w nabożeństwie drogi krzyżowej). Jeżeli będzie taka możliwość spotkamy się z jedną z osób widzących Matkę Bożą. Odwiedzimy również Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wieczorem udamy się na obiadokolację i nocleg w pensjonacie.

IV Dzień (3.07.2018 – wtorek) [Dubrovnik – Riviera Makarska]

Po śniadaniu wyruszymy do miasta, które kiedyś było Republiką – Dubrovnik. Miejscowość ta uchodzi za jedną z perełek Europy. Wpis na listę UNESCO zawdzięcza unikalnemu układowi ulic. Spacerując po Dubrovniku, przejdziemy się jego główną drogą – Stradun, będziemy podziwiać Wielką Studnię Onufria i katedrę. Po południu przejedziemy na nadmorski wypoczynek do Riviery Makarskiej – najpopularniejszego regionu turystycznego Chorwacji. Wieczorem wrócimy do Medjugorje na obiadokolację i nocleg.

V Dzień (4.07.2018 – środa) [Mostar – Slap Kravica]

Po śniadaniu przejedziemy do Mostaru – nieformalnej stolicy Hercegowiny, której nazwa oznacza „strażnicy mostu”. To właśnie Stary Most jest główną atrakcją miasta, o jego randze świadczy to, że jest wpisany na listę UNESCO. Turystów przyciąga nie tylko jego wygląd, ale również odważni młodzieńcy, którzy za opłatą, wykonują imponujące skoki do rzeki. Oprócz tego w Mostarze zobaczymy również Dom Turecki, oraz meczet „Begova Dżamija”. Po południu czeka nas wypoczynek w rezerwacie przyrody Slap Kravica. Choć jest to obszar chroniony to istnieje możliwość kąpania się w otoczeniu malowniczych wodospadów. Po kilkugodzinnym relaksie wrócimy do Madjugorje na obiadokolację i nocleg w pensjonacie.

VI Dzień (5.07.2018 – czwartek) [Vepric - Omiš – Split – Trogir]

Po śniadaniu opuścimy Medjugorje kierując się na północ Chorwacji. Po drodze zatrzymamy się w Vepric, które uznawane jest za chorwackie Lourdes. Będziemy mieli również czas na wypoczynek nad Adriatykiem w okolicy Omiša, który był „gniazdem” chorwackich piratów. Po południu dotrzemy do Splitu, drugiego co do wielkości miasta Chorwacji. W nim zobaczymy między innymi pozostałości po pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana, katedrę, która znajduje się w dawnym mauzoleum władcy, czy też XV-wieczny ratusz. Obiadokolacja i nocleg tego dnia czeka nas w hotelu w okolicy miasta Trogir.

VII Dzień (6.07.2018 – piątek) [Trogir – Velehrad]

Nasz ostatni dzień w Chorwacji poświęcimy w całości na podróż w stronę Polski, w którą wyruszymy zaraz po śniadaniu. Przejedziemy przez Chorwację, Węgry i Słowację, gdzie przy granicy słowacko – czeskiej zatrzymamy się na nocleg.

VIII Dzień (7.07.2018 – sobota) [Velehrad – Stara Miłosna]

Po wczesnym śniadaniu zwiedzimy Velehrad – miasto położone na Morawach, w którym zmarł św. Metody. Tam zobaczymy katedrę Wniebowzięcia NMP oraz wspólnie pomodlimy się przy Krzyżu Papieskim, który upamiętnia wizytę Jana Pawła II w tym mieście. Następnie wyruszymy w dalszą podróż w kierunku domu. Pielgrzymkę zakończymy w godzinach wieczornych w Starej Miłosnej.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

KOSZT 1590 zł + 35 Euro

(przy zapisie zaliczka 300 zł)

Cena zawiera:

✓ przejazd komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, klimatyzacja, DVD)

✓ Zakwaterowanie (6 noclegów w hotelach*** lub obiektach noclegowych o podobnym standardzie)

✓ Wyżywienie (6x śniadanie, 6x obiadokolacja)