Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Prosimy, aby spowiedź i wszystkie sprawy kancelaryjne załatwić do środy włącznie.

Od czwartku nie ma Mszy Świętej o godz. 8.00

Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Po Mszy przeniesienie i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Odpust zupełny za odmówienie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”. Tego dnia o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej odprawiana jest Msza Krzyżma.

Wielki Piątek

Trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15:00 Liturgia Męki Pańskiej dla małych dzieci, a o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej dla pozostałych parafian. Na koniec tej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Odpust zupełny za udział w Adoracji Krzyża. Ofiary składane w czasie adoracji przeznaczone są na konserwację Grobu pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia należy zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca sie, aby był przedłużony na dzień następny.

Wielka Sobota

Adorujemy Pana Jezusa złożonego do Grobu. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8:00 do godz. 17:00. O godz. 19:00 Wigilia Paschalna, która jest „Matką wszystkich wigilii” (św. Augustyn) i główną Mszą Zmartwychwstania Pańskiego. Składa się z Liturgii Światła, Słowa, Chrzcielnej, Eucharystycznej. Rozpoczyna się przy ognisku przed kościołem. Przynosimy na nią dobrze zabezpieczone przed kapaniem świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia o godz. 6:00 rano Rezurekcja. Nie ma Mszy o godz. 8. Następne są o godz. 9.30, 11:00, 12.30 i 18:00.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca tego dnia na KUL.