Pielgrzymka 2017

Słowacja-Węgry-Bośnia i Hercegowina-Chorwacja-Czechy

Pielgrzymka 2017

PIELGRZYMKA SŁOWACJA-WĘGRY-BOŚNIA i HERCEGOWINA-CHORWACJA-CZECHY

BRATYSŁAWA – BUDAPESZT – MEDJUGORIE – MOSTAR – DUBROWNIK – SPLIT TROGIR – JEZIORA PLITWICKIE – ZAGRZEB – MARIJA BISTRICA – OŁOMUNIEC

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2.00. Godz. 2.15 wyjazd w kierunku Węgier. W przerwie podróży wizyta w Bratysławie. Krótki spacer po stolicy Słowacji. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Następnie przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer i czas na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia: Stare Miasto w tym katedrę św. Stefana, plac św. Marka. Następnie przejazd do Marija Bistrica, gdzie znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 6-15.07.2017

Cena: 2350 zł/os. + 90 Euro

CENA OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok.80-90 Euro;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (70,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (176,25 zł).

Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.