Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Śladami Chrystusa

11 – 18 kwietnia 2018 r.
(8 dni, samolot)

CENA 3940 zł + 90 USD (przy zapisie 1000 zł zaliczki)

Nasza grupa ma zarezerwowane 3 ostatnie noclegi w hotelu w Jerozolimie, daje nam to możliwość swobodnego poruszania się i zwiedzania Miasta Świętego. Większość polskich grup ma noclegi w Betlejem (teren Autonomii Palestyńskiej) i stamtąd dojeżdżają na zwiedzanie, wiąże się to jednak z koniecznością przekraczania granicy. Dodatkowo nasz hotel w Jerozolimie jest pięknie położony na zboczu Góry Oliwnej, skąd rozciąga się piękna panorama miasta.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

1 DZIEŃ (środa 11.04.2018): WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 13:15. Wylot o godz. 15:40. Przelot liniami lotniczymi LOT. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 20:30. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.

2 DZIEŃ (czwartek 12.04.2018): JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

3 DZIEŃ (piątek 13.04.2018): CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET– KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ (sobota 14.04.2018): JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ (niedziela 15.04.2018): GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Góra Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Qumran. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Jerozolimie.

6 DZIEŃ (poniedziałek 16.04.2018): JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg w Jerozolimie.

7 DZIEŃ (wtorek 17.04.2018): JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg w Jerozolimie.

8 DZIEŃ (środa 18.04.2018): TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 11:45. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 14:45.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelu: 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 7 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu – 90USD/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650PLN); wydatków osobistych

UWAGA: Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!