Pielgrzymka Litwa Łotwa Estonia

LITWA – ŁOTWA – ESTONIA

6 – 13 LIPCA 2019

DZIEŃ 1 – 6 lipca

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd do Wilna. Krótki spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wilna.

DZIEŃ 2 – 7 lipca

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 – 8 lipca

Śniadanie. Poranna Msza Święta. Przejazd do Pałacu Rundale, który nazywany jest łotewskim Wersalem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rygi.

DZIEŃ 4 – 9 lipca

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki Rygi z przewodnikiem miejscowym, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba oraz zespół średniowiecznych kamieniczek. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tallina.

DZIEŃ 5 – 10 lipca

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina – górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 – 11 lipca

Śniadanie. Przejazd do Agłony. Nawiedzenie przepięknej barokowej bazyliki – największego katolickiego sanktuarium na Łotwie. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Dyneburga.

DZIEŃ 7 – 12 lipca

Śniadanie. Przejazd do Dyneburga. Krótki spacer po mieście. Następnie przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta: Stare Miasto, ruiny zamku, Katedra, spacer Aleją Wolności. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolice Kowna na obiadokolację połączoną z wieczorem integracyjnym. Nocleg.

DZIEŃ 8 – 13 lipca

Śniadanie. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry i zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Noclegi:

w Wilnie – hotel niedaleko Ostrej Bramy