Pielgrzymka na Ukrainę

Żółkiew – Lwów – Olesko – Podhorce – Poczajów – Krzemieniec

Zbaraż – Kamieniec Podolski – Chocim – Stanisławów – Zamość

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd o godz. 5:00. Przejazd do Żółkwi - miasta związanego z historią rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Nawiedzenie kolegiaty św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lwowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: wysoki zamek z przepiękną panoramą Lwowa, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, katedra św. Jura, Politechnika i Uniwersytet Lwowski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Lwowska Starówka m.in.: rynek, katedra Łacińska, kaplica Boimów, kościół Dominikanów, dzielnica ormiańska z katedrą, cerkiew wołoska, apteka-muzeum. Czas wolny. Spacer dawnymi Wałami Hetmańskimi pod Pomnik Adama Mickiewicza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Oleska, gdzie znajduje zamek, w którym urodził się król Jan III Sobieski.Następnie przejazd do wsi Podhorce, gdzie znajduje się zamek Koniecpolskich, uważany w XVII w. za najpiękniejszą rezydencję wschodniej części Rzeczypospolitej. Przejazd do Poczajowa. Zwiedzanie Ławry, która stanowi unikalny w skali światowej zespół cerkwi ze wspaniałymi mozaikami. Przejazd do Krzemieńca. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krzemieńca.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie zamku w Zbarażu opisanego w trylogii Sienkiewicza. Następnie przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie miasta „Perły na Kamieniu” z przewodnikiem miejscowym: Twierdza, Most Turecki, kościół św. Piotra i Pawła, Rynek, Kanion Rzeki Smotrycz. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kamieńca Podolskiego.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki Dniestru i okolicy. Przejazd do miejscowości Stanisławów. Zwiedzanie miasta: katedra greckokatolicka (dawny kościół Jezuitów), kolegiata pw. NMP – Sanktuarium rodu Potockich, Rynek i Ratusz, kościół ormiański, pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lwowa.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Zamościa. Miasto nazywane „Padwą Północy” jest arcydziełem renesansowej architektury. Spacer z przewodnikiem po starówce, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

KOSZT 1350 zł (+ ok 110 zł za wstępy)

szczegóły i zapisy u Ks. Macieja (przy zapisie zaliczka 300 zł)