Triduum Pashalne

http://www.parafiastaramilosna.pl/wp-content/uploads/2014/04/Baner-Triduum3.jpgTriduum Pashalne

Ze względu na panującą epidemię obchody Świętego Triduum Paschalnego, według wskazań Stolicy Apostolskiej, będą miały znacznie uproszczoną liturgię. W naszej parafii ze względu na większą asystę liturgiczną będą odbywały sie bez udziału wiernych. Można za to będzie obejrzeć transmisje internetową. Link do transmisji będzie na fb parafialnym i stronie parafialnej. Zachęcamy też do korzystania z mediów publicznych, podkreślając wagę komunii duchowej.

Transmisja Mszy w internecie kliknij

TUTAJ

Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek: godz. 18:00

Wielki Piątek: godz. 18:00

( należy zachować post i wstrzemięźliwość )

Wielka Sobota:

Kościół otwarty do adoracji Grobu Pańskiego od godz. 8 do 18. Ale nie może przebywać więcej niż 5 osób. Tego dnia zachowując obowiązujące przepisy udzielimy Komunii Świętej o godz. 11, 13 i 15. Pokarmy na stół wielkanocny powinien pobłogosławić ktoś z rodziny słowami modlitwy zamieszczonej na stronie internetowej diecezji lub dowolną modlitwą odmawianą przed posiłkiem.

Wigilia Paschalna o godz. 19:00
pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka

W Pierwszy i drugi Dzień Świąt Wielkanocnych

transmisja Mszy Świętej z naszej świątyni o godz. 11. Komunii Świętej, zgodnie z przepisami, udzielimy o godz. 15.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, życzymy, aby te Święta niosły nadzieję lepszego jutra, Zmartwychwstały Chrystus pokonał śmierć, Jego mocą możemy wszystko przetrzymać i przezwyciężyć. Jak zawsze jesteśmy całym sercem z Wami!

Bóg zapłać za wsparcie finansowe i inne dary. Duże świąteczne buziaki!

herb biskupa

Komunikat Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego

24 marca 2020 roku

Warszawa, 24 marca 2020 roku

KOMUNIKAT

W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych zasad bezpieczeństwa zarządzam, co następuje:

1. Wydarzenia o charakterze religijnym podlegają szczególnym ograniczeniom: We Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Zrozumiała jest trudność z jaką spotkają się duszpasterze odpowiedzialni za wypełnienie tych zarządzeń. Zalecam zatem, aby Msze Święte były sprawowane bez udziału wiernych. Wyjątkiem może być uczestnictwo osób zamawiających intencję danej Mszy Świętej (max 5 osób), po wcześniejszej konsultacji z duszpasterzem. Te same normy odnoszą się do Mszy Świętej pogrzebowej, z uwzględnieniem dodatkowej posługi zakładu pogrzebowego. Jeżeli okoliczności za tym przemawiają, to za zgodą rodziny można rozważyć ograniczenie pogrzebu do stacji przy grobie, a Mszę Świętą w intencji zmarłego odprawić w późniejszym terminie.

2. Ważną sprawą pozostaje sprawowanie sakramentu pokuty i adoracja Najświętszego Sakramentu. Duszpasterze poinformują wiernych o godzinach i zasadach odbywania spowiedzi. Ułatwieniem może być umówienie się drogą telefoniczną lub mailową na spowiedź, by uniknąć nadmiernej liczby osób.

UWAGA: Konfesjonał, używany jak dotychczas, w obecnym stanie epidemii powinien być dezynfekowany po każdym penitencie. Zważywszy na to, że wymóg ten może okazać się zbyt trudny, dlatego zalecane jest korzystanie z miejsc bardziej otwartych (kaplicy, salki, ławek wewnątrz lub na zewnątrz świątyni, itp.), z zachowaniem wszystkich innych zaleceń.

Doceniając wartość modlitwy osobistej, a zwłaszcza adoracyjnej, należy zadbać, by liczba osób w miejscu modlitwy nie przekroczyła 5 osób.

3. Zachęcam kapłanów do wytężonej troski duszpasterskiej powierzonych sobie wiernych. Przypominam, że nie można odwiedzać osób przebywających na kwarantannie domowej.

4. Komunikat dotyczący norm liturgicznych Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego będzie opublikowany w najbliższy piątek.

5. Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych.

6. Dziękuję kapłanom za dotychczasową oddaną posługę duszpasterską, wiernym za dojrzałe i odpowiedzialne stosowanie się do zarządzeń. Zachęcam do uczestnictwach w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Proszę, by nie ustawać w modlitwach indywidualnych i rodzinnych.

Ogarniam wszystkich modlitwą i błogosławię oraz zawierzam orędownictwu Matki Bożej Zwycięskiej – Patronki Diecezji.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski