Rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego 2014 – Radość Słowa

„Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich” /J 17,26/
 „Jesteście bowiem powołani do nowego życia nie z nasienia, które ginie, lecz z tego, które nigdy nie niszczeje: ze słowa Bożego wiecznie żywego, nie przemijającego” / 1P 1,23/
„Słowo Chrystusa niech przebywa w was z całym swoim bogactwem” /Kol 3,16/
„I rozraduje się wasze serce, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać” /J 16, 22/

o radości spotkania ze Słowem Bożym tym razem…przez obiektyw

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział

w  ogólnopolskim  konkursie fotograficznym

„Radość Słowa

nad którym honorowy patronat objął J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk

Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej

W bieżącym roku pragnęliśmy  przyjrzeć się radości, jaką daje czytanie Słowa Bożego -radości spotkania z Tym, który się przez Nie objawia, przemawia i działa.

Chcieliśmy zachęcić wszystkich do twórczych poszukiwań, byśmy sięgając po aparat próbowali pokazać tę radość, która towarzyszy trwaniu w bliskości Boga podczas czytania i przyjmowania Jego Słowa.

Konkurs ogłosiliśmy w VI 2014 a zakończyliśmy 31 X 2014. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem – otrzymaliśmy aż 130 zdjęć od 52 osób z całej Polski oraz z Wielkiej Brytanii i ze Szwajcarii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłanie prac!  Cieszymy się, że tyle osób chciało podzielić się z innymi „Radością Słowa” widzianą przez obiektyw i utrwaloną na zdjęciach.

12 listopada 2014 odbyło się spotkanie Jury konkursu. W skład Jury weszły następujące osoby: J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk, Waldemar Kompała oraz Marta Dzbeńska-Karpińska.  Z nadesłanych 130 zdjęć z powodu niezgodności z regulaminem konkursu odrzucono 12 zdjęć od 3 autorów. Jury nagrodziło i wyróżniło w sumie 33 prace :

1 miejsce –  Roman Kalinowski

2 miejsce – Oleh Krysa

3 miejsce – Joanna Jakubowska

Wyróżnienia specjalne – Andrzej Błoński, Ks. Jacek Dąbrowski OSA, Kinga Kałuża, Roman Kalinowski

Wyróżnienia – Katarzyna Andrzejewska, Marek Belowski, Anna Bezak – Świerczek, Jacek Cybulski (2), Ks. Jacek Dąbrowski, Wojciech Domagała, Joanna Jakubowska, Katarzyna Jędral (2), Roman Kalinowski, Aneta Kołodziejska, Rafał Kłopocki, Wojciech Lepianka, Małgorzata Milewska, Monika Mika (2), Izabela Poniatowska (2), Dariusz Renke, Barbara Sierakowska, Jacek Sędkiewicz (2), Piotr Szarko (2), Katarzyna Tobera.

Wyniki ogłoszono 23XI 2014  w dniu otwarcia wystawy.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia oglądać można na wystawie w Kościele św. Antoniego od 23XI214 do 6 XII 2014 włącznie przed i po Mszach św. – w tygodniu przed i po Mszy św. o 8.00 i 18.00 a w niedziele przed i po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

Zdjęcia nagrodzone i wyróżnione prezentowane będą również od 24 listopada 2014 na stronie internetowej Parafii www.parafiastaramilosna.pl. W późniejszych terminach wystawę będzie można oglądać w Katedrze Warszawsko-Praskiej , w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ulicy Foksal 11,  w Katolickim Centrum Kultury „Dobre miejsce” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie oraz w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Pragniemy gorąco podziękować

- Współorganizatorowi – Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie Kraków

Patronom medialnym : Tygodnikowi „Idziemy”, „Niedziela”, „Przewodnik Katolicki”, Radiu Warszawa, Telewizji internetowej Foksal Eleven działającej przy Centrum Myśli Jana Pawła II  oraz portalom internetowym www.opoka.pl, www.katolik.pl, www.wesola-gazeta.pl

Partnerom wystawy- Centrum Myśli Jana Pawła II i Katolickiemu Centrum Kultury „Dobre miejsce”

Sponsorom:  Wydawnictwom:  Znak, W Drodze, Edycja św Pawła, Salwator,  Wydawnictwu Sióstr Loretanek, Tyniec-Wydawnictwu Benedyktynów, PHU MAXIMA-sieci sklepów spożywczych „Groszek” i drogerii „Jasmin”, Studiu Fotograficznemu Lumen, Zakładowi Reklamy „Tęcza” i Sklepowi z filmami chrześcijańskimi „Dobry Film”  oraz Zespołowi Muzycznemu „33”

Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi konkursu pod adresem radoscwiary@gmail.com – z góry dziękujemy za każdy komentarz.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i nadesłanie prac i zapraszamy do GALERII ze zdjęciami –miłego oglądania!

WRITTEN BY: dawid

No comments yet.