Triduum Paschalne

a) Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, sprawowana przez wszystkich kapłanów o godz. 18, potem przeniesienie i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

b) Wielki Piątek od godz. 8 trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15 Liturgia Męki Pańskiej dla dzieci, a godz. 18 dla pozostałych Parafian z przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Za pobożną adorację Krzyża w czasie Liturgii zyskuje się odpust zupełny.

c) Wielka Sobota od godz. 8 trwa adoracja Pana Jezusa złożonego w Grobie. Zachęcamy. Także od godz. 8 rozpoczynamy święcenie pokarmów na stół wielkanocny, które potrwa do godz. 16.30. Tego dnia zapraszamy na godz. 19,z osłoniętymi świecami, na uroczystą Wigilię Paschalną, która rozpoczyna radość Zmartwychwstania Pańskiego i Okres Wielkanocny.

d) Rezurekcja w niedzielę 27 marca o godz. 6 rano (zmiana czasu). Nie ma Mszy o godz. 8, następna będzie o godz. 9.30.

NAPISANY PRZEZ: dawid