Wielki Tydzień i Wielkanoc 2022

Wielki Czwartek – o godz. 18 na Mszę Wieczerzy Pańskiej z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Odpust zupełny dla wiernych, którzy wtedy pobożnie odmówią hymn „Przed tak wielkim Sakramentem”.

Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8

Liturgia Męki Pańskiej dla dzieci o godz. 15, dla pozostałych o godz. 18 z przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. Odpust zupełny dla wiernych, którzy pobożnie będą uczestniczyć w adoracji Krzyża. Taca na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Kościół zachęca, aby post paschalny z Wielkiego Postu przedłużyć na dzień Wielkiej Soboty, aż do Wigilii Paschalnej.

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa złożonego do Grobu od godz. 8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8 do godz. 17.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19, przy ognisku na zewnątrz kościoła. Na tę najważniejszą Mszę Wielkanocy przynosimy ze sobą dobrze zabezpieczone przed kapaniem świece. Odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej.

Wigilia Paschalna rozpoczyna obchody Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę rezurekcyjna o godz. 6.
Potem nie będzie Mszy Świętej o godz. 8. Następna o godz. 9.30.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę.

WRITTEN BY: dawid