Witamy na oficjalnej stronie parafii, "Najświętszego Serca Pana Jezusa"

Parafia NSPJ w Starej Milosnej

Nov 22
NADCHODZĄCE WYDARZENIA ZOBACZ WSZYSTKIE WYDARZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 29.XI.

1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na uroczystość Bożego Narodzenia i czas szczególnego uświadamiania sobie Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Żeby lepiej przeżyć adwentowe dni od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje, które poprowadzi ks. Świerad. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na Roraty o godz. 7 rano.

2. Papież Franciszek mianował biskupem pomocniczym naszej diecezji ks. prof. Jacka Grzybowskiego. Sakrę otrzyma 19 grudnia. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

3. W tym roku opłatki możemy otrzymać od p. Organisty w kruchcie kościoła. W tygodniu w zakrystii i kancelarii. Zapytajmy sąsiadów, którzy wiemy, że w czasie pandemii prawie nie wychodzą z domu, czy im nie przynieść. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary na potrzeby naszej Parafii. Są też świece na stół wigilijny. Przez ich zakup wspieramy diecezjalny Caritas.

4. We wtorek 1 grudnia Msza wypominkowa o godz. 7, ale ze względu na Roraty, wypominki będą czytane 20 minut wcześniej.

5. W I Czwartek miesiąca Msza za Kapłanów od Margaretki o godz. 18, potem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek 4 grudnia spowiadamy na roratach o godz. 7 i od godz. 17.30. Po Mszy wieczornej wystawienie i adoracja do godz. 21. W sobotę 5 grudnia o godz. 7 Msza Żywego Różańca Niewiast, a po niej wspólny różaniec.