Witamy na oficjalnej stronie parafii, "Najświętszego Serca Pana Jezusa"

Jan Szyszko

uroczystość pogrzebowa 16/10/2019

Oct 16
NADCHODZĄCE WYDARZENIA ZOBACZ WSZYSTKIE WYDARZENIA

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE, 13.X.

1. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski i w całej Ojczyźnie prowadzona jest zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Kształcąc się pragną tworzyć żywy pomnik św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za okazane wsparcie.

2. Także dziś po Mszy Świętej o godz. 18 spotkanie organizacyjne przed Bierzmowaniem, które odbędzie się już 26 października. Nowa grupa kandydatów do Bierzmowania rozpocznie spotkania od listopada.

3. Organizujemy pielgrzymkę do Gruzji w dniach 27 kwietnia do 4 maja 2020r. Koszt 3800zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z x. Maciejem i wpłatę zaliczki 1100zł.

4. Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 19 października o godz. 18 na spotkanie poetycko muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II, a także wystawę portretów Wielkiego Papieża wykonanych przez artystę Jacka Schmita.

5Za tydzień taca na Misje Święte.

6W środę 16 października dzień św. Jadwigi Śląskiej, Patronki naszych Sióstr Jadwiżanek. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

7. Także w środę 16 października o godz. 11 odbędzie się pogrzeb prof. Jana Szyszko. Tu się urodził, tu przyjmował wszystkie sakramenty, tu żył prze 75 lat i tu pragnął spocząć, jak mówił między swoimi. Tyle lat był naszym Parafianinem, zasłużonym także dla Ojczyzny. Polecamy Go modlitwie parafian. Jednocześnie spodziewany jest przyjazd tysięcy ludzi z różnych stron Polski i świata, dlatego bardzo przepraszamy za ogromne utrudnienia, które wystąpią tego dnia w komunikacji naszymi ulicami.