OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 14.IV. – NIEDZIELA PALMOWA

1. Bóg zapłać za ofiary składane ministrantom za palemki, za skarbonki Caritasu, które możemy zostawić w koszyczku przy figurze św. Antoniego i za te ofiary wrzucane do puszki z napisem „jałmużna wielkopostna”.  Dziś można nabyć wspaniałe babki panettone od młodzieży oazowej, pomagając im w dofinansowaniu wyjazdu rekolekcyjnego, a jednocześnie fundując sobie trochę dodatkowej smakowitej przyjemności na czas Świąt.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Prosimy, aby spowiedź i wszystkie sprawy kancelaryjne załatwić do środy włącznie.

Od czwartku nie ma Mszy Świętej o godz. 8.00

Wielki Czwartek
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Po Mszy przeniesienie i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Odpust zupełny za odmówienie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”. Tego dnia o godz. 10 w Bazylice Katedralnej odprawiana jest Msza Krzyżma.

Wielki Piątek
Trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15 Liturgia Męki Pańskiej dla małych dzieci, a o godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej dla pozostałych parafian. Na koniec tej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Odpust zupełny za udział w Adoracji Krzyża. Ofiary składane w czasie adoracji przeznaczone są na konserwację Grobu pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia należy zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca sie, aby był przedłużony na dzień następny.

Wielka Sobota
Adorujemy Pana Jezusa złożonego do Grobu. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8 do godz. 17. O godz. 19 Wigilia Paschalna, która jest „Matką wszystkich wigilii” (św. Augustyn) i główną Mszą Zmartwychwstania Pańskiego. Składa się z Liturgii Światła, Słowa, Chrzcielnej, Eucharystycznej. Rozpoczyna się przy ognisku przed kościołem. Przynosimy na nią dobrze zabezpieczone przed kapaniem świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21 kwietnia o godz. 6 rano Rezurekcja. Nie ma Mszy o godz. 8. Następne są o godz. 9.30, 11, 12.30 i 18.

Poniedziałek Wielkanocny
Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca tego dnia na KUL.

3. Już teraz informujemy, że błogosławieństwo pojazdów przed weekendem majowym, będzie 28 kwietnia w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.