OGŁOSZENIA  PARAFIALNE, 10.XII.

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Bóg zapłać. Przypominamy o paczkach dla dzieci i produktach na paczki dla uboższych rodzin do przyszłej niedzieli. I też składamy wyrazy wdzięczności.

2. Wyjazd do seminarium na sztukę „Wielka wyprawa” dziś na godz. 18. Zbiórka na parkingu przed drewnianym kościołem o godz. 16. Jest kilka wolnych miejsc w autokarze.

3. Ksiądz Maciej oczekuje na wpłaty na zimowisko dla dzieci. Musi dokonać wpłat na miejsca noclegowe, te do zwiedzania i na autokar.

4. W tym tygodniu: we wtorek  12  grudnia od godz. 17 w kancelarii parafialnej bezpłatnych porad udziela Radca Prawny.; w środę 13 grudnia o godz. 7 Msza Fatimska, a po niej wspólny różaniec.; w sobotę 16 grudnia o godz. 18 Msza Róży Różańcowej Rodziców, a pół godziny wcześniej różaniec.; także w sobotę 16 grudnia Mszą Świętą o godz. 11 rozpoczyna swoje miesięczne spotkanie Wspólnota św. Rodziny.

5. Za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Potrwają do wtorku. Poprowadzi je Oblat Maryi Niepokalanej, o. Rafał Kupczak.

6. Ze względu na wypadające już w połowie stycznia ferie szkolne, kolędę rozpoczniemy zaraz po Świętach Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane z racji nabywanych poświęconych opłatków na stół wigilijny.

7. Jak już wiemy, 8 grudnia papież Franciszek przyjął złożoną przez Arcybiskupa Henryka Hosera rezygnacje z urzędu z powodu osiągnięcia kanonicznego wieku emerytalnego, 75 lat życia. Tym samym naszym nowym Pasterzem został Biskup Romuald Kamiński. Liturgiczne wprowadzenie nastąpi w czasie Mszy Świętej 20 stycznia o godz. 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Prosimy o modlitwę w intencji nowego Biskupa Warszawsko – Praskiego.